Głosować można
do 2 maja 2014 r. na stronie
www.polskapieknieje.gov.pl. Projekt
„Bory Tucholskie – w labiryntach natury" nominowany jest w kategorii "
Turystyka aktywna". Jego celem było wzmocnienie pozycji tego regionu na turystycznej mapie Polski.
ZAGŁOSUJ:
http://polskapieknieje.gov.pl/projekt/bory-tucholskie-w-labiryntach-natury-wzmocnienie-pozycji-regionu-borow-tucholskich-na-turystycznej-mapie-polski.
W ramach projektu rozbudowano zaplecze dla kajakarzy spływających Brdą – jedną z najciekawszych polskich rzek. Powstało sześć stanic wodnych z pomostami do cumowania oraz trzy pola biwakowe. Z wybudowanej wieży widokowej w Fojutowie można podziwiać największy w Polsce akwedukt – skrzyżowanie Wielkiego Kanału Brdy i Czerskiej Strugi . Nie zapomniano też o miłośnikach dwóch kółek - dla nich wybudowano ścieżkę rowerową Tuchola – Świt – Tuchola. Pozwala ona bezpiecznie dotrzeć z Tucholi do rezerwatu przyrody „Dolina Rzeki Brdy” i uroczyska „Piekło” koło leśniczówki Świt. Są też stojaki dla rowerów, gdzie cykliści mogą bezpiecznie zaparkować swój pojazd. Do kąpieli zachęcają plaże nad leśnymi jeziorami, dla wędkarzy wybudowano specjalne pomosty w zacisznych miejscach, a miłośnicy kultury docenią wybudowane lub odnowione amfiteatry.
Projekt
„Bory Tucholskie – w labiryntach natury" realizowany był przez Powiat Tucholski w partnerstwie ze wszystkimi sześcioma gminami z jego terenu. Współfinansowanie zapewnił Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego, w którym projekt zaliczany był do przedsięwzięć kluczowych.
Wśród dotychczasowych laureatów konkursu z naszego województwa znalazła się dotychczas Wyspa Młyńska w Bydgoszczy oraz Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu, a w gronie finalistów Muzeum Zakładów Zbrojeniowych DAG - Fabrik w Bydgoszczy i Wykonanie remontu konserwatorskiego i adaptacji na cele muzealne budynku przy ul. Franciszkańskiej 9 w Toruniu.