NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie

Uwaga organizacje pozarządowe!

   Trwa nabór ofert w 20 ogłoszonych przez Urząd Marszałkowski konkursach na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe w 2016 roku. Planowana suma wsparcia na realizację tego rodzaju przedsięwzięć to ponad 7 milionów złotych. Od tego roku o wsparcie można aplikować za pomocą internetowego generatora wniosków.

   Konkursy dotyczą realizacji przedsięwzięć między innymi w zakresie kultury, sportu, rozwiązywania problemów uzależnień, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki i działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. Część z nich to zadania wieloletnie. Do tej pory zarząd województwa ogłosił 20 konkursów, w których do wykorzystania jest pula ponad 5,5 miliona złotych. Ogłoszenie kolejnych naborów planowane jest wkrótce.

   W budżecie województwa na 2016 rok na realizację zadań w trybie pożytku publicznego zarząd województwa zaplanował pulę środków w wysokości 6,8 miliona złotych oraz środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w wysokości 0,5 miliona złotych.

   Więcej informacji na TUTAJ.
Dodane przez: Lokalna Grupa Działania "Bory Tucholskie"
2015-12-31
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz