NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie

Szkolenie: metodyka pisania projektów - czyli jak stworzyć dobry projekt i przełożyć go na druk oferty.

   Toruńskie Stowarzyszenie Aktywności Społecznej (TSAS) we współpracy ze Stowarzyszeniem "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk" – zaprasza przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego na bezpłatne szkolenie doskonalące technikę tworzenia projektów, które odbędzie się 25 października 2017 r, w Nakle nad Notecią.

   Celem szkolenia jest przedstawienie krok, po kroku logiki projektowej w połączeniu z prawidłowym wypełnianiem oferty zadania publicznego. Wiele ciekawych pomysłów, które są wynikiem dostrzeganych potrzeb w lokalnym środowisku – nie jest realizowana głównie przez trudności w przygotowywaniu oferty. Ten cel szkolenia przedstawiamy następująco: „Jeśli dostrzegasz, że w Twoim środowisku występują potrzeby, masz ciekawy pomysł, ale nie wiesz, jak ubrać go w ramy oferty realizacji zadania publicznego, chcesz się dowiedzieć, jak opracować budżet projektu, przedstawić diagnozę  problemu oraz sformułować prawidłowo cele i określić realne, mierzalne rezultaty, przyjdź szkolenie z tworzenia ofert realizacji zadania publicznego”.

   Szkolenie, jest realizowane w ramach zadania "Trener NGO - zintegrowane działania szkoleniowo-doradcze na rzecz rozwoju potencjału organizacji pozarządowych w województwie kujawsko-pomorskim", które obejmuje cykl szkoleń i konsultacji dla środowiska 3 sektora z terenu naszego województwa,  uzupełniany poradnictwem indywidualnym i grupowym  zaplanowanym na 2017 rok. Projekt jest dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego, a udział w nim jest bezpłatny.

   Miejsce: Nakło nad Notecią 89-100; ul. Powstańców Wielkopolskich 6; siedziba Stowarzyszenia "Partnerstwo dla Krajny i Pałuk".
   Termin: 25.10.2017 r; godz.: 16.00 do 19.00.

   Bezpośrednio przed szkoleniem (od godziny 14.00) konsultacje projektowe dla NGO, podczas których będzie można uzyskać odpowiedzi i wskazówki na indywidualne pytania dotyczące procesu tworzenia projektów i pisania ofert.

   Adresaci szkolenia: Członkowie, przedstawiciele organizacji pozarządowych (NGO), a także osoby zainteresowane rozpoczęciem działalności w trzecim sektorze, chcące np. założyć stowarzyszenie lub powołać fundację, i poznać/ doskonalić technikę przygotowywania ofert zgodnie z logiką projektową – z terenu województwa kujawsko-pomorskiego.

   Prowadzenie: Hanna Brzuszczak – konsultantka, trenerka ngo, doświadczenie jako ekspert oceny ofert , m.in. w konkursach w ramach Programów FIO, ASOS; posiada parataktyczną i teoretyczną wiedzę na temat przygotowywania ofert.

   Osoby  chcące skorzystać ze szkoleń i konsultacji prosimy o wypełnienie i przesłanie zgłoszenia drogą elektroniczną na adres: tsas@tsas.torun.pl, do dnia 24.10.2017 r. Kontakt: tel.: 515 276 454, mail: tsas@tsas.torun.pl.


Do pobrania:
Program szkolenia;
Formularz zgłoszeniowy.


Projekt realizowany przez Partnerstwo dla Krajny i Pałuk.
Projekt współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Dodane przez: Partnerstwo "Bory Tucholskie"
2017-10-20
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz