NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie
NGO Bory Tucholskie

Konkurs "Rodzynki z pozarządówki". Projekt „Bory Tucholskie dla Seniora” w finale.

   W tym roku już po raz jedenasty Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego przyznawać będzie organizacjom pozarządowym wyróżnienia w konkursie "Rodzynki z pozarządówki". Wśród nich jest też projekt realizowany przez LGD „Bory Tucholskie w partnerstwie z Powiatem Tucholskim.
   W piątek 13 kwietnia do Tucholi zawitała komisja konkursowa, która w Muzeum Borów Tucholskich spotkała się z zespołem realizatorów i z uczestnikami projektu, by zweryfikować zapisy otrzymanego wniosku. Przewodnicy-Seniorzy przygotowali drobny poczęstunek, na który członkowie kapituły zgodnie z borowiackimi tradycjami musieli jednak najpierw zapracować – samodzielnie przygotowując masło. Poważna prezentacja połączona była z miłą zabawą, jak to w zwyczaju.
   Wnioskując z nieoficjalnych komentarzy członków komisji, szanse na wyróżnienie są bardzo duże. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu planowane jest w czerwcu, uroczystość odbędzie się w Pałacu Bursztynowym we Włocławku.
   Projekt „Bory Tucholskie dla Seniorabył współfinansowany ze środków Rządowego Programu Aktywności Osób Starszych (ASOS) i realizowany był w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym w Tucholi, z wykorzystaniem zasobów Muzeum Borów Tucholskich. Znalazł się już wśród modelowych projektów umieszczonych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na stronie www.senior.gov.pl. Został też zgłoszony do tegorocznej edycji Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Tekst i foto: Karol Gutsze.
Degustacja - Maciej
Degustacja - Piotr
Dyskusja przy maśle
Dziewczyny przy pracy
Dziewczyny przy stole
Praca wre
Komisja przybywa
Prezentacja Michała
Wprowadzenie
Przygotowane rekwizyty
Dodane przez: Partnerstwo "Bory Tucholskie"
2018-04-17
Komentarze
Komentarze to miejsce, gdzie mogą Państwo wymieniać się opiniami i prowadzić dyskusję na temat poruszony w wiadomości. LGD „Bory Tucholskie” nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii wyrażanych w komentarzach.

Dodaj komentarz